1. ANA SAYFA
 2. SAYFALARIMIZ
 3. HIZLI MENÜ
 4. ERENLER BELEDİYESİ RESMİ TWİTTER HESABI

  twitter.com/ErenlerBelediye Bizi Takip Edin
 5. ERENLER BELEDİYESİ RESMİ FACEBOOK HESABI

  facebook.com/erenler.belediyesi Bizi Takip Edin
 6. ARAMA

  SİTE İÇERİSİNDE ARAMA YAPIN

Haberler - Genel - Kanser Seminerlerinde 11. durak

Genel- Kanser Seminerlerinde 11. durak


Tarih : 2011-05-12 15:45:13
"Erenler Belediyesi ile Sağlık İl Müdürlüğü tarafından başlatılan Kanser hastalıklarını tanıma,bilinçlenme seminerlerinin bu sefer ki durağı Sarıcalar mahallesi oldu."
Sarılar İlk öğretim okulu dershanesinde gerçekleşen 11. “Erken Teşhis Hayat Kurtarır” adlı seminerine mahalle kadınları ilgi gösterdi. Sarıcalar ilk öğretim okul Okul Müdürü Hasan Tursun, Erenler Belediyesi Özel Kalem Müdürü Nilüfer Pekşen, Sosyal ve Kültür Müdürü Şenol Dinç, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ramiz Şengül, Kanser Kontrol Birim Sorumlusu Mahmut Açıkyol, Ketem Sorumlusu Dr. Elif Akar, Ketem Hemşiresi Özlem Durak, Ketem görevlisi Demir Dinç ve çok sayıda mahalleli seminer de hazır bulundular.
 
Ketem Sorumlusu Dr. Elif Akar, Sarıcalar mahallesinde ikamet eden kadınlara anlatımda bulunarak, kadınların kanser hastalıkları hakkında bilgi sahibi olmalarını hatırlattı.
Akar;” 20 yaşındaki bayanların, kendi kendine meme muayenelerini alışkanlık haline getirmelerini söyledi…
Akar, 30 yaşındaki bayanların 5 senede bir Smear testini yatırmalarının önemli olduğunu, ara kanama sulu kötü kokulu akıntı gibi şikayetlerde mutlaka Ketem’e başvurulması gerektiğini söyledi..
Akar, 50 yaşlarındaki bay ve bayanların yıl da bir kez ‘dışkıda gizli kan testi ile kalın bağırsak kanseri taraması yaptırmalarını ikaz etti. Düzenli muayene ve takiple önlem almayı ihmal etmememiz gerektiğini vurguladı.
Kayıt yapıldı

Seminere katılan bayanlardan ön muayene olmak isteyenler kayıt altına alındılar. Periyodik zaman dilimlerinde Ketem’e götürülecek olan kadınların ön muayeneleri ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Geri Git